Frézování betonu a betonových podlah, broušení betonu

Domů  / Podlahy pro interiér  / Teraco

Teraco

Téměř neomezené kombinace umožňují vytvářet každou jednotlivou podlahu jako originál, tudíž téměř jako umělecké dílo, po kterém projde mnoho tisíc lidí denně.

S rozvojem budování velkých obchodních center projevili architekti zájem v mnoha případech zkombinovat obrovské plochy podlah tvořených dlažbou s jinými zajímavými prvky. Pro toto využití se ideálně nabízí systém umělého teraca, který nazýváme Durabella. Tento systém umožní architektovi vymyslet nekonečné množství obrazců, různých tvarů a barev, které může vkládat do podlah tvořených dlažbou a nebo také vytvořit kompletní podlahy v této technologii.
Tyto podlahy jsou tvořeny poměrně širokou škálou přírodních inertních materiálů pojených speciální barevnou pryskyřicí. Právě tyto, téměř neomezené kombinace, umožňují vytvářet každou jednotlivou podlahu jako originál, tudíž téměř jako umělecké dílo, po kterém projde mnoho tisíc lidí denně.

Kde použít?
obchodní centra, designové prvky

Cena za kompletní dodávku
od 1000 Kč / m2

Příprava povrchu:
tryskání, broušen

Tloušťka
cca 2-3 mm

Povrch:
hladký nebo protiskluzový (protiskluz je tvořen vsypem křemičitého písku různé zrnitosti s následným přebroušením, čímž je možné dosáhnout jemné, střední i hrubé protiskluzové úpravy povrchu podlahy, dle charakteru provozu)

Nosná vrstva:
jedná se o epoxidovou plastbetonovou vrstvu, která se nanáší v síle cca 12-15mm (dle hrubosti použitého kameniva). Po zatvrdnutí je tato vrstva vyhrubována na sílu cca 8-10mm a následně vyleštěna tak, aby povrch tvořila struktura použitého kameniva (žuly, mramoru, teraca, křemene, skla, perleti, atp.)

Teplota ovzduší:
ovzduší podkladu při provádění by měla být od 15 do 25 °C

Charakteristika:
jedná se o 2-3mm silnou nášlapnou vrstvu s velmi vysokou odolností proti otěru, dlouhou životností a tudíž vysokou užitnou hodnotou.

Barevnost:
dle vzorníku RAL

Penetrace:
epoxidová, bezbarvá penetrační pryskyřice pohozená křemičitým pískem

Požadavky na podklad:
Musí se jednat o suchý, soudružný a nečistot zbavený povrch, např. beton, dlažba, anhydrit, atd.

Vlhkost:
nesmí přesahovat 4%

Realizace a zrání:
penetrace 12 - 24 hodin dle teploty, nosná vrstva 12 - 24 hodin, finální nátěr 12 - 24 hodin, pochůznost 24 - 48 hodin, plné zatížení 7 dní


TeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeracoTeraco

Společnost

Podlahy Pospíšil s.r.o.
Nám. Osvobození 60,
753 61 IV - Drahotuše

IČ: 24245941, DIČ: CZ24245941

Copyright (c) 2021 podlahypospisil.cz, design a kód wedipa.com